21.9.2017        BETA
SİNOP ÜNİVERSİTESİ
Gerze Meslek Yüksekokulu

Haber Detay Sayfası

  • Burdasınız
  • Gerze Meslek Yüksekokulu
  • Haber
  • Yüksekokulumuz Öğrencilerine Kütüphane Oryantasyon Eğitimi Verildi
Yüksekokulumuz Öğrencilerine Kütüphane Oryantasyon Eğitimi Verildi
22.10.2015 13:48:58 | Gerze Meslek Yüksekokulu-Ahmet KARAOĞLU | Son Güncelleme : 22.10.2015 13:49:19
Bu içerik 936 kere görüntülendi.

2015-2016 Eğitim-Öğretim yılının başlaması ile Yüksekokulumuz programlarında öğrenim gören 1. Sınıf öğrencilerine yönelik Kütüphane Oryantasyon Eğitimi, Uzman Altuğ Abuşoğlu tarafından Üniversitemiz Merkez Kütüphanesinde verildi. Eğitimde öğrencilerimize Okt. Lütfü Kerem BAŞAR da refakat etti.

Verilen eğitimde öğrencilerimize kütüphane kuralları, araştırma yöntemleri, online hizmetler anlatıldı. Ayrıca kütüphane birimleri, kaynak türleri, online sistemleri, ödünç verme ve fotokopi  hizmetleri hakkında da öğrencilerimiz bilgilendirildi.

Altuğ Abuşoğlu, her yıl yapılan bu eğitimler sayesinde tüm öğrencilerin kütüphane kaynaklarını kullanmayı öğrenip eğitimlerine katkı sağlayacağını söyledi. Ayrıca istendiği takdirde yıl boyu isteyen birimlere; veri tabanlarını, otomasyon sistemini, kütüphane hizmetlerini tanıtıcı sunumlar vereceklerini ekledi. Uzman Abuşoğlu ayrıca oryantasyon çalışmasının en büyük faydasının uzakta olan fakültelerin ve yüksekokulların öğrencilerinin merkez kütüphaneye gelmeden internet erişimiyle tarama yapabilme, süre uzatma ve kaynak rezerve etme işlemlerini öğretmek olduğunu ifade etti.

 Öğrencilerimiz de eğitimden memnun kaldıklarını, sunum sayesinde nelere dikkat etmeleri gerektiğini öğrendiklerini belirttiler.

       


SİNOP ÜNİVERSİTESİ

Gerze Meslek Yüksekokulu