21.9.2017        BETA
SİNOP ÜNİVERSİTESİ
Gerze Meslek Yüksekokulu

Haber Detay Sayfası

  • Burdasınız
  • Gerze Meslek Yüksekokulu
  • Haber
  • Gerze MYO Öğrencileri Şehitlerini Unutmadı.
Gerze MYO Öğrencileri Şehitlerini Unutmadı.
13.11.2015 21:16:24 | Gerze Meslek Yüksekokulu-Ahmet KARAOĞLU | Son Güncelleme : 14.11.2015 14:33:33
Bu içerik 934 kere görüntülendi.

4 Kasım Çarşamba günü Hakkâri’nin Yüksekova ilçesinde, terör örgütü ile girdiği çatışmada şehit düşen Sinoplu Piyade Uzman Çavuş Sadık APARANGİL ve tüm şehitlerimiz; Gerze Meslek Yüksekokulumuzca hazırlanan “Sinop Şehidini Anıyor” adlı radyo programı ile anıldı.

Yüksekokulumuz Radyo Stüdyosunda gerçekleştirilen programın konukları; Yüksekokul Müdürümüz Yrd. Doç. Dr. Mustafa ÖZTOPRAK, Sinop Üniversitesi Şehit Yakınları ve Gaziler Öğrenci Kulübü Akademik Danışmanı Okutman Sabri BOZTEPE, Gerze Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Zeki SAĞIR, Sinop İl Müftüsü Mustafa ERKAN, Sinop Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Melih KELEŞ ve Gerze İlçe Müftülüğü Vaizi Hasan ÇAKIROĞLU oldu.

“Sinop Şehidini Anıyor” adlı radyo programının sunuculuğunu Yüksekokulumuz Radyo ve Televizyon Programcılığı Bölümü Öğrencisi Ömer ÇAKICI yaptı. Program Gerze Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden Abdullah COŞKUN’un şehitler için okuduğu Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlarken, programın ilk konuğu Sinop Üniversitesi Şehit Yakınları ve Gaziler Öğrenci Kulübü Akademik Danışmanı Okutman Sabri BOZTEPE oldu. Şehit Yakınları ve Gaziler Öğrenci Kulübü’nün faaliyetleri ve gençlerin bilinçlenmesi adına yaptıkları çalışmaları anlatan Okutman Sabri BOZTEPE, Sinop İlimizde cumhuriyet tarihinden bugüne kadar şehit düşen Sinoplu askerlerin isimlerini dinleyicilerle paylaştı.

Programa konuk olan Yüksekokul Müdürümüz Yrd. Doç. Dr. Mustafa ÖZTOPRAK, Gerze İmam Hatip Lisesi Müdürü Zeki SAĞIR ve Sinop İl Müftüsü Mustafa ERKAN şehitlik makamını ve İslam'da şehitliğin yerini anlattılar.

Programda, Sinop Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Melih KELEŞ ise, şehit yakınları ve gaziler için devletin sağlamış olduğu imkânlardan bahsetti. Radyo Programı Gerze İlçe Vaizi Hasan ÇAKIROĞLU'nun duası ile sona ererken, yayın 12.00 - 16.00 saatleri arasında www.sinop.edu.tr ve www.uni57.com adresinden canlı olarak yayınlandı.

Şehidin Yakınlarından Duygulandıran Telefon

“Sinop Şehidini Anıyor” radyo programını internetten canlı dinleyen Sinoplu şehidimiz Piyade Uzman Çavuş Sadık APARANGİL’in akrabaları, Yüksekokul Müdürümüz Yrd. Doç. Dr. Mustafa ÖZTOPRAK’ı telefonla arayarak bu programda emeği geçen başta Rektörümüz Prof. Dr. Nihat DALGIN olmak üzere tüm ekibe teşekkür ettiler.

       


SİNOP ÜNİVERSİTESİ

Gerze Meslek Yüksekokulu