20.9.2017        BETA
SİNOP ÜNİVERSİTESİ
Gerze Meslek Yüksekokulu

Haber Detay Sayfası

  • Burdasınız
  • Gerze Meslek Yüksekokulu
  • Haber
  • Ünlü Oyuncu Öğrencilerimizle Buluştu
Ünlü Oyuncu Öğrencilerimizle Buluştu
18.11.2015 11:07:14 | Gerze Meslek Yüksekokulu-Ahmet KARAOĞLU | Son Güncelleme : 18.11.2015 13:12:38
Bu içerik 1020 kere görüntülendi.

Ünlü Oyuncu ve Senarist Ercan KESAL, Yüksekokulumuzda düzenlenen “Türk Sinemasının Edebiyatla İlişkisi” konulu programa katılarak akademik personelimiz ve öğrencilerimizle bir araya geldi.

Yüksekokulumuz Hoca Ahmet Yesevi Konferans Salonunda düzenlenen söyleşi ve imza günü programına Yüksekokul Müdürümüz Yrd. Doç. Dr. Mustafa ÖZTOPRAK, Müdür Yardımcılarımız Öğr. Gör. Mehmet KESKİN, Öğr. Gör. Funda İNCE, akademik ve idari personelimizin yanı sıra çok sayıda öğrenci ve misafir katıldı.

Ercan KESAL’in “Bir Zamanlar Anadolu’da” isimli filmdeki bir sahnesinin gösterimi ile başlayan programda, daha sonra sahneye gelen ünlü oyuncu “Türk Sinemasının Edebiyat ile İlişkisi” hakkında katılımcılara bilgiler verdi. Çocukluk yaşlarından itibaren zamanının büyük bir kısmını kitaplarla geçirdiğini belirten KESAL, edebiyat ve sinemanın özgürce hayal etme sanatı olduğunu ve ikisinin de insan ruhuna hitap etmeyi amaçladığını ifade etti. Sinema ve edebiyatın birbirinden ayrılamayacağını kaydeden KESAL, “Ben sinemaya edebiyatçı tarafımla girdim. Beni sinemada güçlü kılan etken de bu yönüm. Çünkü edebiyat sinemanın iskeletidir ve bu bağlamda bir film için senaryo çok önemlidir. Sevdiğim, takip ettiğim ve okuduğum eski edebiyatçıların da senaryo yazdığını öğrenince bu alana olan ilgim daha da arttı.” şeklinde konuştu.

Konuşmalarının ardından salonda bulunan öğrencilerin sorularını içtenlikle yanıtlayan KESAL’a plaketini Yüksekokul Müdürümüz Yrd. Doç. Dr. Mustafa ÖZTOPRAK verdi. Çekilen hatıra fotoğrafı ile sona eren programda ünlü oyuncu ‘Peri Tozu’ ve ‘Nasipse Adayız’ kitaplarını öğrencilerimiz için imzaladı.

 

       


SİNOP ÜNİVERSİTESİ

Gerze Meslek Yüksekokulu