21.9.2017        BETA
SİNOP ÜNİVERSİTESİ
Gerze Meslek Yüksekokulu

Haber Detay Sayfası

  • Burdasınız
  • Gerze Meslek Yüksekokulu
  • Haber
  • Usta Gazeteci Coşkun Aral, Öğrencilerimizle Buluştu
Usta Gazeteci Coşkun Aral, Öğrencilerimizle Buluştu
5.12.2015 01:33:46 | Gerze Meslek Yüksekokulu-Ahmet KARAOĞLU | Son Güncelleme : 5.12.2015 14:06:14
Bu içerik 932 kere görüntülendi.

Ünlü Savaş Muhabiri ve Belgeselci Coşkun ARAL, Yüksekokul öğrencilerimizle ‘Günümüz Basınında Etik Sorunlar’ konulu bir söyleşi gerçekleştirdi. Yüksekokulumuz Hoca Ahmet Yesevi Konferans Salonunda gerçekleşen programa Yüksekokul Müdürümüz Yrd. Doç. Dr. Mustafa ÖZTOPRAK, Müdür Yardımcılarımız Öğr. Gör. Mehmet KESKİN, Öğr. Gör. Funda İNCE, akademik ve idari personelimiz ile çok sayıda öğrencimiz katıldı.

Usta Gazeteci Coşkun ARAL, programın başında özgeçmişi ve mesleki yaşamı hakkında bilgiler verirken, meslek hayatı boyunca başından geçen ilginç ve dikkat çekici olayları da görüntüler eşliğinde katılımcılarla paylaştı. Konuşmasında ‘Günümüz Basınında Etik Sorunlar’ konusuna değinen ARAL, bir habercinin doğru ve güncel kaynaklardan faydalanması gerektiğini vurgulayarak, doğru kaynağın profesyonellik anlamında önemli bir etken olduğunu ifade etti.

Programın sonunda öğrencilerimizin sorularını içtenlikle yanıtlayan ARAL, bindiği Ankara uçağının kaçırılması sonrası uçağı kaçıran korsanlarla yapmış olduğu dünyaca ünlü röportajla alakalı gelen sorular üzerine: “Şu anki aklım olsaydı bugün o röportajı yapmazdım, çünkü kendim dâhil uçakta bulunan diğer yolcularında hayatını tehlikeye attım. O an bir cahil cesareti ile yapmış olduğum röportaj beni belki dünyaya tanıttı ama etik anlamda yaptığım şey doğru değildi. Mesleğim gereği çok sayıda savaşa, drama ve sefalete şahit oldum, gözümün önünde insanlar öldü, en yakın arkadaşlarımı kaybettim ve yaralandım. Şimdi sorulan sorularda işim ve vicdanım arasında kalıp kalmadığım merak ediliyor. Sonuç olarak ben de bir insanım ve çoğu zaman o anki ruh halime göre hareket ettiğimi söyleyebilirim.” ifadelerini kullandı.

Program, Yüksekokul Müdürümüz Yrd. Doç. Dr. Mustafa ÖZTOPRAK’ın günün anısına Usta Gazeteci Coşkun ARAL‘a hediye takdim etmesinin ardından son buldu.

       


SİNOP ÜNİVERSİTESİ

Gerze Meslek Yüksekokulu