21.9.2017        BETA
SİNOP ÜNİVERSİTESİ
Gerze Meslek Yüksekokulu

Haber Detay Sayfası

  • Burdasınız
  • Gerze Meslek Yüksekokulu
  • Haber
  • Mehmet Âkif ERSOY' un Torunu Selma ARGON, Gerze MYO' da Dedesini Anlattı
Mehmet Âkif ERSOY' un Torunu Selma ARGON, Gerze MYO' da Dedesini Anlattı
18.12.2015 21:44:04 | Gerze Meslek Yüksekokulu-Ahmet KARAOĞLU | Son Güncelleme : 19.12.2015 13:33:58
Bu içerik 995 kere görüntülendi.

İstiklal Marşımızın şairi Mehmet Akif ERSOY’un 79. ölüm yıl dönümü nedeniyle, Yüksekokulumuzda hazırlanan anma programına, torunu Selma ARGON konuşmacı olarak katıldı.

Hoca Ahmet Yesevi Konferans Salonumuzda yapılan anma programına Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat SEZGİN, Yüksekokul Müdürümüz Yrd. Doç. Dr. Mustafa ÖZTOPRAK, Rektör Danışmanı Yrd. Doç. Dr. H. Gamze DEMİREL, Müdür Yardımcımız Öğr. Gör. Mehmet KESKİN, Üniversitemiz Su Ürünleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Osman SAMSUN, Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Fatih DENİZ, Sinop Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Şükrü ERALTAN ile akademik ve idari personelimizin yanı sıra çok sayıda öğrencimiz ve misafirler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program daha sonra İstiklal Şairimiz Mehmet Akif ERSOY’un hayatından kesitlerin ve şiirlerinin yer aldığı belgesel film gösterimi ile devam etti.

Yayınlanan belgesel filmin ardından sahneye gelen Mehmet Akif ERSOY’un torunu Selma ARGON, dedesi hakkında bilinmeyenleri ve hatıraları katılımcılarla paylaşarak,  Mehmet Akif ERSOY'un sadece kendisinin değil, bütün çocukların dedesi olduğunu ve milli şairin her yerde aynı sevgi ile karşılandığını ifade etti.    

Program sonunda katılımcıların sormuş oldukları sorularını içtenlikle yanıtlayan Selma ARGON’a plaketini Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat SEZGİN verdi.

       


SİNOP ÜNİVERSİTESİ

Gerze Meslek Yüksekokulu