20.9.2017        BETA
SİNOP ÜNİVERSİTESİ
Gerze Meslek Yüksekokulu

Haber Detay Sayfası

  • Burdasınız
  • Gerze Meslek Yüksekokulu
  • Haber
  • Yüksekokulumuzda “Sebepleri ve Sonuçları İle Türk Ekonomisindeki Krizler” K...
Yüksekokulumuzda “Sebepleri ve Sonuçları İle Türk Ekonomisindeki Krizler” Konuşuldu
6.4.2016 09:00:36 | Gerze Meslek Yüksekokulu-Ahmet KARAOĞLU | Son Güncelleme : 6.4.2016 09:37:34
Bu içerik 824 kere görüntülendi.

 

Alanında uzman, tecrübeli ve sektörünün öncü isimleriyle öğrencilerimizi buluşturmaya devam eden Yüksekokulumuz, mali tablo, vergi ve bağımsız denetim gibi konuların uzman isimlerinden olan Bağımsız Denetçi Serbest Muhasebeci ve Yazar Dursun Ali YAZ’ ı ağırladı.

Yüksekokulumuz Hoca Ahmet Yesevi Konferans Salonunda gerçekleştirilen programa; Yüksekokul Müdürümüz Yrd. Doç. Dr. Mustafa ÖZTOPRAK, Müdür Yardımcılarımız Öğr. Gör. Mehmet KESKİN, Öğr. Gör. Funda İNCE, akademik personelimiz, Sinop Meslek Yüksekokulu ile Ayancık Meslek Yüksekokulu Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Programı akademik personeli, öğrencileri ve Yüksekokul öğrencilerimiz katıldı.  

Program “5 Nisan 1994 Kararları ve 2001 Krizi” konulu kısa film gösterimi ile başladı. Daha sonra “Sebepleri ve Sonuçları ile Türk Ekonomisindeki Krizler” konulu bir konferans veren Dursun Ali YAZ, geçmişten günümüze yaşanan krizleri değerlendirerek, Türk ekonomisindeki gelişim ve muhasebe mesleğinin işlevselliği hakkında katılımcılara bilgiler verdi.

Türkiye’deki birçok üniversite mezununun arzu ettiği işi bulamadığını belirten YAZ, “Dünya’da ve Türkiye’de meydana gelen krizler her zaman öncesinde bir uyarı ile kendini hissettirmiştir. Türkiye’de hâkim olan serbest piyasa ekonomisi, iş olanakları bakımından çoğu öğrenciyi tatmin etmiyor. Bugün mezun olduktan sonra iş bulacağınız sahaya yönelik donanım ve bilgiye sahip olmazsanız sizin kriziniz de başlamış sayılır. Bu konferansın da siz öğrenciler açısından kriz öncesi tedbir almanızı sağlayacak bir uyarı olmasını temenni ediyorum.  Sizler bilim yuvası olan bu üniversitelerde kendinizi geliştirerek güçlü bir entelektüel birikime sahip olmalısınız. Bu bağlamda vakitlerinizin çoğunu kitaplarla ve kütüphanelerde geçirin. Ekonominin seyrini ve paranın işlevini iyi kavrayın. Gelişen ekonomik modelleri iyi okuyun” şeklinde konuştu.

Konuşmasını tarihten ve günümüzden örnekler vererek sürdüren Bağımsız Denetçi Serbest Muhasebeci ve Yazar Dursun Ali YAZ’ a program sonunda hediyesini Yüksekokul Müdürümüz Yrd. Doç. Dr. Mustafa ÖZTOPRAK verdi.

       


SİNOP ÜNİVERSİTESİ

Gerze Meslek Yüksekokulu