21.9.2017        BETA
SİNOP ÜNİVERSİTESİ
Gerze Meslek Yüksekokulu

Haber Detay Sayfası

  • Burdasınız
  • Gerze Meslek Yüksekokulu
  • Haber
  • Yüksekokulumuzda “Hz. Peygamber ve Birlikte Yaşama Ahlâkı” Anlatıldı
Yüksekokulumuzda “Hz. Peygamber ve Birlikte Yaşama Ahlâkı” Anlatıldı
18.4.2016 15:33:37 | Gerze Meslek Yüksekokulu-Ahmet KARAOĞLU | Son Güncelleme : 18.4.2016 15:37:27
Bu içerik 835 kere görüntülendi.

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammet'in (SAV) dünyaya teşriflerinin 1445. yıldönümü münasebetiyle, Yüksekokulumuzda "Hz Peygamber ve Birlikte Yaşama Ahlâkı" konulu bir konferans programı düzenlendi.

Yüksekokulumuz, Gerze İlçe Müftülüğü ve İlim Yayma Cemiyeti Gerze Şubesinin katkılarıyla Hoca Ahmet Yesevi Konferans Salonunda gerçekleştirilen etkinliğe; Yüksekokul Müdürümüz Yrd. Doç. Dr. Mustafa ÖZTOPRAK, Üniversitemiz İlahiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Abdulkadir TEKİN, Gerze İlçe Müftüsü Ali IŞIK, İlçe Milli Eğitim Müdürü Özgür TOKGÖZ, Müdür Yardımcılarımız Öğr. Gör. Mehmet KESKİN, Öğr. Gör. Funda İNCE, Kurum ve Daire amirleri, Dernek ve Sivil Toplum Kuruluşlarının Temsilcileri, akademik ve idari personelimiz ile davetliler ve öğrencilerimiz katıldı.

Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan ve Peygamber Efendimiz Hz. Muhammet'in (SAV) örnek hayatından kesitlerin yer aldığı sinevizyon gösterimi ile devam eden programda, Bartın Üniversitesi İslamî İlimler Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Erdoğan KÖYCÜ, "Hz. Peygamber ve Birlikte Yaşama Ahlâkı" konulu bir konferans verdi. 

Bugün yaşanılan acı olaylar sonucunda, Müslümanların her zamankinden daha fazla birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğunu belirten Yrd. Doç. Dr. Erdoğan KÖYCÜ, "Hz. Muhammet (SAV) yalnızca insanlık için değil, tüm âlemlere rahmet olarak gönderildi. Masum kız çocukları diri diri toprağa gömülürken onun gelmesiyle insanlık, onur ve şeref kazandı. Bugün vahdet ve tevhitten uzak kalan Müslüman ülkeler, zulüm ve katliam çemberinde sıkışmış vaziyette. Bizler bu zulümlerden ancak vahdet inancına sarılarak kurtulabiliriz.” dedi.

İslam'ın kamplaşmayı ve ayrışmayı değil, birlikte yaşamayı esas aldığını ifade eden KÖYCÜ, "Peygamber Efendimizin (SAV) Veda Hutbesinde belirttiği birlikte yaşama ahlâkına sımsıkı sarılmalıyız. Kutlu Doğum etkinliklerinde Peygamberimizi anmakla birlikte, anlamalı ve anladığımızı kendi hayatımıza uygulamalıyız.” şeklinde konuştu.

Program sonunda Bartın Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Erdoğan KÖYCÜ'ye plaketini Yüksekokul Müdürümüz Yrd. Doç. Dr. Mustafa ÖZTOPRAK verdi. 

       


SİNOP ÜNİVERSİTESİ

Gerze Meslek Yüksekokulu