20.9.2017        BETA
SİNOP ÜNİVERSİTESİ
Gerze Meslek Yüksekokulu

Haber Detay Sayfası

  • Burdasınız
  • Gerze Meslek Yüksekokulu
  • Haber
  • Yüksekokulumuzda ‘Pusuda’ İsimli Tiyatro Gösterimi Yapıldı
Yüksekokulumuzda ‘Pusuda’ İsimli Tiyatro Gösterimi Yapıldı
6.5.2016 12:08:03 | Gerze Meslek Yüksekokulu-Ahmet KARAOĞLU | Son Güncelleme : 29.5.2016 15:52:10
Bu içerik 776 kere görüntülendi.

Cahit ATAY’ın “Pusuda” isimli oyunu, Gerze Belediyesi Konservatuvarı Tiyatro Topluluğu tarafından Yüksekokulumuzda sahnelendi.

Yüksekokulumuz Hoca Ahmet Yesevi Konferans salonunda gerçekleştirilen tiyatro gösterimine; Yüksekokul Müdürümüz Yrd. Doç. Dr. Mustafa ÖZTOPRAK, Müdür Yardımcılarımız Öğr. Gör. Mehmet KESKİN, Öğr. Gör. Funda İNCE, akademik ve idari personelimiz ile öğrencilerimiz katıldı.

Ömer ŞENER’in yönetmenliğini üstlendiği ‘Pusuda’ oyunu; bir kırsalda pusuya yatmış bir  maraba olan Dursun ile onu suça teşvik eden ağası Yılanoğlu ve köyün okumuş delikanlısı Yaşar arasında gelişen çatışmayı, mizahi ve dramatik bir anlatımla izleyiciye sundu.

Oyuncu kadrosunda yer alan Gerze Tiyatro Topluluğu üyeleri Soner YILMAZ, Ömer ŞENER ve öğrencimiz Olcay BEYKOZ, izleyicilerden tam not aldı.

Tiyatro gösteriminin ardından Gerze Belediyesi Konservatuvarı Tiyatro Topluluğu üyelerine teşekkür ederek hediye takdiminde bulunan Yüksekokul Müdürümüz Yrd. Doç. Dr. Mustafa ÖZTOPRAK, “İzlediğimiz bu oyun, hüznün ve mizahın bir arada başarılı bir şekilde ele alınmasıyla kördüğüm olan sorunlar üzerinde güldürürken, bir yandan da ciddi manada düşünmemizi sağlıyor.” dedi.

       


SİNOP ÜNİVERSİTESİ

Gerze Meslek Yüksekokulu