21.9.2017        BETA
SİNOP ÜNİVERSİTESİ
Gerze Meslek Yüksekokulu

Haber Detay Sayfası

  • Burdasınız
  • Gerze Meslek Yüksekokulu
  • Haber
  • Yüksekokulumuzda ''Geleceğe Dokunmak'' Adlı Konferans ve Sergi Düzenlendi
Yüksekokulumuzda ''Geleceğe Dokunmak'' Adlı Konferans ve Sergi Düzenlendi
3.11.2016 10:14:25 | Gerze Meslek Yüksekokulu-Ahmet KARAOĞLU | Son Güncelleme : 1.12.2016 11:28:40
Bu içerik 692 kere görüntülendi.

Prof. Dr. Ayşe YALIN, Yüksekokulumuz tarafından düzenlenen ''Geleceğe Dokunmak'' adlı konferansta öğrencilerimizle bir araya geldi.

Hoca Ahmet Yesevi Konferans Salonunda düzenlenen programa, Gerze Kaymakamı Bülent BAYRAKTAR, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Serap USTAOĞLU TIRIL, Yüksekokul Müdürümüz Yrd. Doç. Dr. Alev ERENLER, Müdür Yardımcılarımız Öğr. Gör. Ahmet KARAOĞLU ile Öğr. Gör. Mehmet KESKİN, Yüksekokul Sekreterimiz Sema DEMİR, Kurum Amirleri, Yüksekokulumuz akademik ve idari personeli ile öğrencilerimiz katıldı. 

Program, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın söylenmesinin ardından Yüksekokulumuz tanıtım filminin gösterimiyle devam etti.

Programın açılış konuşmasını yapan Yüksekokul Müdürümüz Yrd. Doç. Dr. Alev ERENLER konuşmasında şunları söyledi: 

''Üniversiteler bulunduğu şehrin gelişimine önemli katkılar sağlayan kurumlardır. Nasıl ki gençler bizim geleceğimiz ise üniversite de Gerze'mizin geleceğidir. Meslek Yüksekokulumuz, Gerze'mizin geleceğe açılan en önemli kapısı durumundadır. Her geçen gün biraz daha büyüyen ve gelişen Yüksekokulumuzda, mevcut 11 programa ilave olarak önümüzdeki yıl Kültürel Miras ve Turizm, Aşçılık ve Deniz Ulaştırma İşletme (Vardiya Zabitliği) Programlarına öğrenci almayı planlamaktayız.”

Yüksekokulumuzun Üniversitemizin hedeflerine uyumlu bir şekilde gelişme kaydettiğini vurgulayan Müdürümüz Yrd. Doç. Dr. Alev ERENLER “Yüksekokulumuz emin adımlarla hedefine ilerleyen Sinop Üniversitesinin büyüme hedefiyle de uyumlu olarak önemli projelere imza atmakta ve Türkiye standartlarının üzerinde bir meslek yüksekokulu olarak görülmektedir.” ifadesini kullandı.

Konuşmasında öğrencilerimize de seslenen ERENLER, şöyle devam etti:

“Yüksekokulumuzu seçmiş olmanız bizim için onurdur. Beklentilerinizin karşılanması için herkesin elinden geleni yaptığından emin olabilirsiniz. Bu ilgi ve alâka, sizlerin Yüksekokulumuza ve İlçemize gerek saygınız gerekse ahlâkınızla değer katacağınıza inanıldığı içindir. Bunun sorumluğunu bilerek hareket edeceğinize inanıyoruz. Meslekî başarınız, görmüş olduğunuz bu ilginin en iyi karşılığı olacaktır.”

Müdürümüz Yrd. Doç. Dr. Alev ERENLER, konuşmasını, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Nihat DALGIN, Kaymakamımız Bülent BAYRAKTAR, Belediye Başkanımız Osman BELOVACIKLI, kuruluşundan bugüne kadar Yüksekokul yönetiminde bulunan isimler ve okulumuza destek verenler ile Prof. Dr. Ayşe YALIN’a teşekkür ederek tamamladı.

Ardından kürsüye gelen Gerze Kaymakamı Bülent BAYRAKTAR,  konuşmasında şunları ifade etti:  ''Sizler bizim geleceğimizi şekillendirecek genç nesilsiniz. Kendi yeteneklerinizi ön plana çıkartarak kafanızda iyi bir meslek dalını oluşturmak zorundasınız. Ailelerinizin sizlere sağladığı imkânları en iyi şekilde kullanmalısınız. Çünkü gerçek hayata atılma konusunda hemen hemen hayatınızın son virajındasınız.'' diyerek öğrencilere nasihatte bulundu.

Daha sonra ''Geleceğe Dokunmak'' adlı konferansını sunmak üzere kürsüye gelen Prof. Dr. Ayşe YALIN,  toplumda hızla yükselen şiddete değindi. YALIN, yan bakma yüzünden cinayetlerin işlendiğini, insanların birbirine tahammülünün kalmadığını belirterek şiddetin tarif edilemez bir yükselişte olduğunu söyledi. YALIN, “Üniversiteler sundukları eğitim ile cehaletin önüne geçer. Toplumda bilinçli, sorumluluk sahibi, çağdaş ve eğitimli gençlerle ''Geleceğe dokunurlar.'' dedi.

Program sonunda Yüksekokul Müdürümüz Yrd. Doç. Dr. Alev ERENLER, Prof. Dr. Ayşe YALIN’a hediye takdiminde bulundu.

Konferansın ardından katılımcılar, Giyim Üretim Teknolojisi ve Grafik Tasarım Programlarımız tarafından hazırlanan, birbirinden yaratıcı eserlerle tasarım ve kesim aşamasından bitim aşamasına ve modellemesine kadar ele emeği göz nuru eserlerden oluşan sergiyi gezdiler. Program, çekilen hatıra fotoğrafı ve kokteyl ile sona erdi.       


SİNOP ÜNİVERSİTESİ

Gerze Meslek Yüksekokulu