21.9.2017        BETA
SİNOP ÜNİVERSİTESİ
Gerze Meslek Yüksekokulu

Haber Detay Sayfası

  • Burdasınız
  • Gerze Meslek Yüksekokulu
  • Haber
  • Yüksekokulumuzda Tema Vakfı Bilgilendirme Konferansı Yapıldı
Yüksekokulumuzda Tema Vakfı Bilgilendirme Konferansı Yapıldı
23.11.2016 16:15:44 | Gerze Meslek Yüksekokulu-Ahmet KARAOĞLU | Son Güncelleme : 29.11.2016 09:17:00
Bu içerik 701 kere görüntülendi.

Tema Vakfı'nın 25. yılı kapsamında Yüksekokulumuzda Tema Vakfı tarafından bir konferans düzenlendi.

Konferansa konuşmacı olarak katılan Kadriye Göl "Doğanın önemi ve çevre düzeni" hakkında akademik personelimiz ve öğrencilerimize bilgi verdi. 

Hoca Ahmet Yesevi Konferans Salonunda düzenlenen programa Yüksekokul Müdürümüz Yrd. Doç. Dr. Alev Erenler, Müdür Yardımcılarımız Öğ. Gör. Ahmet Karaoğlu ve Öğ. Gör. Mehmet Keskin, Yüksekokul Sekreterimiz Sema Demir, Yüksekokulumuz akademik ve idari personeli ile öğrencilerimiz katıldı.

Program saygı durusunda bulunulması ve istiklal marşının söylenmesinin ardından devam etti.

Konuşmasına Tema Vakfı’nın 25. yılını ve öğretmenler gününü kutlayarak başlayan Kadriye Göl, vakfın amblemi olan meşe ağacı için, meşe ağacının toprakta en fazla saçak atan ve toprak kaymasını önleyen bir ağaç olduğu için tercih edildiğini belirtti.

Doğanın önemi ve gençlerin bu konuda eğitilmesinin vakfın en önde gelen amaçlarından birisi olduğunu söyledi. Bilgi, ilgi ve tepki kavramlarına değinen Kadriye Göl, doğa olaylarına bilgisiz ilgisiz ve tepkisiz kalınmaması gerektiğini belirtti.

Tema Vakfı’nın Kurucusu Hayrettin Karaca’nın, "Biri sakın küçümsemeyin her şey birle başlar." sözüyle doğal çevre, çevre koruma ve iklim değişikliği gibi olaylara dikkat çekti. Çevre kirliliğine de değinen Göl, içtiğimiz suların ambalajlarının doğada uzun yıllar kaybolmadığını ve suyun güneşe maruz kaldığı zaman kanserojen madde içerdiğini ve bu konuda dikkat edilmesi gerektiğini söyledi.

Tema Sinop İl temsilciliği olarak Gerze’de bir projeleri olduğunu belirten Kadriye Göl; "İki alanda iki küçük orman ağaçlandırılacak siz öğrencilerden de gönüllü arkadaşlarımızı dikim için aramıza bekliyoruz." diyerek sörlerini tamamladı.

Müdürümüz Yrd. Doç. Dr. Alev Erenler, Tema Vakfına ve Kadriye Göl’e teşekkürlerini sunduktan sonra Müdürümüze Tema Vakfı’nın rozeti olan yeşil meşe yaprak rozeti ve teşekkür mektubu takdim edildi.

Erozyonun tehlikesine dikkat çekmek amaçlı izletilen iki belgeselin ardından konferans sona erdi.

Haber: Nazmiye Şahin        


SİNOP ÜNİVERSİTESİ

Gerze Meslek Yüksekokulu