20.9.2017        BETA
SİNOP ÜNİVERSİTESİ
Gerze Meslek Yüksekokulu

Haber Detay Sayfası

  • Burdasınız
  • Gerze Meslek Yüksekokulu
  • Haber
  • Gerze Belediye Başkanı Osman BELOVACIKLI Yüksekokulumuzda
Gerze Belediye Başkanı Osman BELOVACIKLI Yüksekokulumuzda
20.3.2017 15:26:54 | Gerze Meslek Yüksekokulu-Ahmet KARAOĞLU | Son Güncelleme : 27.3.2017 09:19:35
Bu içerik 605 kere görüntülendi.

Gerze Belediye Başkanı Osman BELOVACIKLI, Yüksekokulumuzda sorunlarını dinlemek amacıyla öğrencilerimizle bir araya gelerek bir söyleşi gerçekleştirdi.

Hoca Ahmet Yesevi Konferans Salonunda gerçekleşen söyleşiye Yüksekokul Müdür Yardımcılarımız Öğr. Gör. Ahmet KARAOĞLU, Öğr. Gör. Mehmet KESKİN, Yüksekokul Sekreterimiz Sema DEMİR, akademik ve idari personelimiz ile çok sayıda öğrencimiz katıldı.

Söyleşide ilk olarak yerel yönetimlerin öneminden bahseden BELOVACIKLI, ardından Belediye Başkanlığı döneminde gerçekleştirdiği ve gerçekleştireceği projelerden bahsetti. Konuşmasında ayrıca Gerze’nin gerekli şartları sağlayarak geçtiğimiz günlerde Cittaslow (Sakin Şehir) ağına dâhil olduğunu beliren BELOVACIKLI, sağlıktan eğitime yaşamın her alanında Cittaslow’un katma değer olduğunu ifade ederek bu projenin ekonomik anlamda küçük esnafı kalkındıracağını, aynı zamanda Gerze’ye turizm açısından da büyük bir kalkınma yaşatacağını vurguladı.

Söyleşinin ilerleyen bölümünde öğrencilerimizden gelen soruları yanıtlayan Belediye Başkanı BELOVACIKLI, özellikle öğrencilerimizi yakından ilgilendiren KYK yurdu, gençlik merkezi, yürüyüş yolları, sosyal ve kültürel faaliyetlerin eksikliği konularında açıklamalarda bulundu. Yurt yapımı için sık sık yetkililerle bir araya geldiğini belirten BELOVACIKLI, yer konusunda Gerze Belediyesi olarak hiçbir fedakârlıktan kaçınmayacaklarını ifade etti. Gençlik merkezi konusunda ise yer tahsisinin yapıldığını ifade eden BELOVACIKLI, yürüyüş yolları konusunda da sahil bölgesini yürüyüş parkur zeminleri ile düzenlemek suretiyle hizmete açılacağını belirtti. Gerze Belediyesi bünyesinde bulunan Konservatuardan da bahseden BELOVACIKLI, tüm öğrencilerimize Belediye Konservatuarı’nda gerçekleşen ücretsiz kurslara katılma çağrısında bulundu.

Program, çekilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.
       


SİNOP ÜNİVERSİTESİ

Gerze Meslek Yüksekokulu