20.9.2017        BETA
SİNOP ÜNİVERSİTESİ
Gerze Meslek Yüksekokulu

Haber Detay Sayfası

  • Burdasınız
  • Gerze Meslek Yüksekokulu
  • Haber
  • Milli Eğitim Bakanımız İsmet YILMAZ Yüksekokulumuzda
Milli Eğitim Bakanımız İsmet YILMAZ Yüksekokulumuzda
31.3.2017 09:54:55 | Gerze Meslek Yüksekokulu-Ahmet KARAOĞLU | Son Güncelleme : 25.4.2017 21:05:30
Bu içerik 1081 kere görüntülendi.

Milli Eğitim Bakanımız İsmet YILMAZ, Sinop Programı kapsamında Yüksekokulumuzu ziyaret ederek, Gerzeli iş adamı Hüseyin YÜKSEK tarafından Otobüs Kaptanlığı Programı öğrencilerimizin uygulamalı eğitim yapabilmeleri amacıyla bağışlanan otobüsün devir teslim töreni için akademik-idari personelimiz ve öğrencilerimizle bir araya geldi.

Yüksekokulumuz Hoca Ahmet Yesevi Konferans Salonunda düzenlenen programa;  Milli Eğitim Bakanımız İsmet YILMAZ, Sinop Valisi Hasan İPEK, Sinop Milletvekili Nazım MAVİŞ, Rektörümüz Prof. Dr. Nihat DALGIN, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Serap USTAOĞLU TIRIL, Prof. Dr. Ahmet TABAK ve Prof. Dr. Murat SEZGİN, Yüksekokul Müdürümüz Yrd. Doç. Dr. Alev ERENLER, Üniversitemiz Akademik ve İdari Personeli, Kurum ve Daire Amirleri, Siyasi Parti Temsilcileri ile öğrencilerimiz katıldı.

Programın açış konuşmasını gerçekleştiren Rektörümüz Prof. Dr. Nihat DALGIN, ziyaretlerinden dolayı Bakanımız İsmet YILMAZ’a ve Yüksekokulumuz Otobüs Kaptanlığı Programına 49 kişilik otobüs bağışında bulunan Hüseyin YÜKSEK’e teşekkürlerini ifade etti.

Rektörümüzün ardından konuşan Milli Eğitim Bakanımız İsmet YILMAZ ise “Üniversitelerde verilen eğitimin kalitesini arttırmak için önemli adımlar atıyoruz. Bu kapsamda üniversitelerde ihtisaslaşmaya yönelik adımlar attık. Hiç şüphesiz yarın da bugünden daha iyi olacaktır.” dedi.

Konuşmaların ardından Rektörümüz Prof. Dr. Nihat DALGIN, Bakanımız İsmet YILMAZ’a hediye verirken, Bakanımız İsmet YILMAZ da eğitime verdiği desteklerden dolayı iş adamı Hüseyin YÜKSEK’e plaket takdim etti.

Program sonunda “15 Temmuz Fotoğraf Sergisi” ve Yüksekokulumuz Grafik Tasarımı Programı öğrencileri tarafından yapılan resim sergisi gezildi.

Program, Hüseyin YÜKSEK tarafından hibe edilen otobüs önünde kurdele kesimi ve hatıra fotoğrafı çekilmesi ile son buldu.  


       


SİNOP ÜNİVERSİTESİ

Gerze Meslek Yüksekokulu