23.7.2018        BETA
SİNOP ÜNİVERSİTESİ
Gerze Meslek Yüksekokulu

Haber Detay Sayfası

  • Burdasınız
  • Gerze Meslek Yüksekokulu
  • Haber
  • Aşçılık Programı Öğrencilerimiz Bursa'dan Madalya ile Döndü
Aşçılık Programı Öğrencilerimiz Bursa'dan Madalya ile Döndü
9.12.2017 13:16:05 | Gerze Meslek Yüksekokulu-Ahmet KARAOĞLU | Son Güncelleme : 5.2.2018 08:50:30
Bu içerik 842 kere görüntülendi.

1. Geleneksel BUGAD Kestaneli Lezzetler Ulusal Yemek Yarışması katılan Gerze Meslek Yüksekokulu Aşçılık Programı öğrencilerimiz 1 Gümüş ve 1 Bronz Madalya alarak Üniversitemizi ve Gerze Meslek Yüksekokulumuzu başarıyla temsil ettiler.

Bursa Gastronomi Derneği tarafından 2-4 Aralık 2017 tarihleri arasında Bursa’da düzenlenen Kestaneli Lezzetler Ulusal Yemek Yarışması yarışmasında, Gerze Meslek Yüksekokulu Aşçılık Programı öğrencilerimizden Demet KESKİN “Üniversite Restoran Tatlı Tabağı” kategorisinde hazırlamış olduğu “Kestane Parçacıklı Tel Kadayıflı Muhallebi” tabağıyla gümüş madalya, bir diğer öğrencimiz Gamze ALTIN ise “Kestane Püresi Eşliğinde Sütlü İrmik” tabağıyla bronz madalya kazandı.

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Nihat DALGIN, Ulusal Yemek Yarışmasında dereceye giren öğrencilerimizi makamında kabul ederek, kendilerini tebrik etti. Ziyarete Gerze Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğr. Gör. Mehmet Sedat İPAR da eşlik etti. 

Henüz geçtiğimiz Eylül Ayında Gerze MYO çatısında eğitim-öğretime başlayan Aşçılık Programı öğrencilerinin katıldığı ilk yarışmadan madalya ile dönmesi öğrenciler için motivasyon kaynağı oldu. Öğrenciler önümüzdeki süreçte ekip oluşturarak, yarışmalar kapsamında yer alan farklı kategorilerde de başarılarını arttırmayı hedeflediklerini belirtti.

       


SİNOP ÜNİVERSİTESİ

Gerze Meslek Yüksekokulu