17.8.2018        BETA
SİNOP ÜNİVERSİTESİ
Gerze Meslek Yüksekokulu

Haber Detay Sayfası

  • Burdasınız
  • Gerze Meslek Yüksekokulu
  • Haber
  • Çanakkale Şehitlerimiz, Gerze MYO’da Anıldı
Çanakkale Şehitlerimiz, Gerze MYO’da Anıldı
21.3.2018 17:35:34 | Gerze Meslek Yüksekokulu-Ahmet KARAOĞLU | Son Güncelleme : 21.3.2018 17:42:07
Bu içerik 504 kere görüntülendi.

“18 Mart Şehitlerimizi Anma ve Çanakkale Deniz Zaferi” Gerze Meslek Yüksekokulu tarafından düzenlenen törenle anıldı.

Hoca Ahmet Yesevi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen programa; Gerze Meslek Yüksekokul Müdürü Sayın Öğr. Gör. M. Sedat İPAR, Gerze Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Sayın Nazım AKSU, AK Parti İl Genel Meclisi Üyesi Sayın Ahmet BURMA, Ak Parti Gerze İlçe Başkanı Sayın Tahsin BAYRAK, Müdür Yardımcıları Sayın Öğr. Gör. Ahmet KARAOĞLU, Sayın Öğr. Gör. Mehmet KESKİN, Yüksekokullar Dayanışma ve Geliştirme Derneği Başkanı Sayın Fatih ERGÜN, okul müdürleri, akademik ve idari personelimiz ile öğrencilerimiz katıldılar.

Şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan program, Çanakkale Zaferimizin anlatıldığı sinevizyon filmiyle başladı.

Programın açılış ve selamlama konuşmasını Gerze Meslek Yüksekokul Müdürü Sayın Öğr. Gör. M. Sedat İPAR yaptı.
 

Sayın Öğr. Gör. M. Sedat İPAR konuşmasında Çanakkale’nin sadece bir savaşın ve bir diyarın adı olmadığını belirterek, "Çanakkale bedenin ruhla, mananın maddeyle ve hilalin haçla mücadelesidir. Bizlerde bugün gerek konferans programımızla, gerek okuyacağımız şiirlerle Çanakkale’deki büyük zaferimizi unutmadığımızı ve de dünya var oldukça da unutturmayacağımızı göstermek için de burada bulunmaktayız. Çünkü; aradan 103 sene geçmesine rağmen, Millet olma, Hür ve Birlik olma, Büyük Türk Milleti olma mücadelemiz bugün de hala devam etmektedir. Bu vesilesiyle, başta Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere devletimizin bekâsı, birlik ve beraberliğimizin devamı, bağımsızlığımız ve bölünmez bütünlüğümüze kasteden düşmanlar ve teröristler ile mücadelede mübarek kanlarını feda eden tüm şehitlerimizi, terör şehidi vatandaşlarımızı; vatan, millet, bayrak ve vazife uğruna yurt içinde ve dünyanın dört bir köşesinde görevini yapmış olmanın huzuru içinde yatan aziz şehitlerimizi, ebediyete intikal eden kahraman gazilerimizi bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.” dedi.

Ardından Üniversitemiz Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Sayın Cenk DEMİR, öğrencilerimize Çanakkale Zaferi’nin önemi ve bilinmeyen yönleri hakkında bilgiler verdi.

19. Yüzyıldan itibaren Çanakkale Zaferine kadar geçen süreyi detaylarıyla birlikte öğrencilerimize anlatan Dr. Öğretim Üyesi Sayın Cenk DEMİR, Çanakkale'nin jeopolitik konumuna vurgu yaparak, burasının ülkemiz ve diğer ülkeler için çok önemli olduğunu söyledi. Çanakkale cephesinde mücadelenin 9 aya yakın sürdüğünü belirten Dr. Öğretim Üyesi Sayın Cenk DEMİR, Çanakkale Zaferi’nin Birinci Dünya Savaşı’nın seyrini değiştirdiğini ifade ederek, bu zaferin inanç ve bağımsızlık aşkıyla kazanıldığını vurguladı.

Konuşmalarının ardından Gerze Meslek Yüksekokul Müdürü Sayın Öğr. Gör. M. Sedat İPAR tarafından Dr. Öğretim Üyesi Sayın Cenk DEMİR’e hediye takdim edildi.

Program Gerze Meslek Yüksekokulu öğrencileri tarafından hazırlanan Şiir ve türkü dinletisiyle devam etti. Çanakkale Şehitlerimize ithafen öğrencilerimiz tarafından okunan şiirler ve türküler, izleyenlere duygu dolu anlar yaşattı.

 

 

       


SİNOP ÜNİVERSİTESİ

Gerze Meslek Yüksekokulu