21.9.2017        BETA
SİNOP ÜNİVERSİTESİ
Gerze Vocational High School

General Information

  • You Are Here
  • Gerze Vocational High School
  • General Information
Gerze MYO

Gerze Meslek Yüksekokulu, 08 Mart 2002 tarihinde Ondokuz Mayıs Üniversitesi’ne bağlı olarak kurulmuş, 17 Mayıs 2007 tarihinde de Sinop Üniversitesi’ne bağlanmıştır.

Meslek Yüksekokulumuz, 2003-2004 eğitim-öğretim yılında eğitim ve öğretime başlamıştır. Yüksekokulumuzda şu anda Basım ve Yayın Teknolojileri Programı (I. Öğretim), Bilgisayar Programcılığı Programı (I. ve II. Öğretim), Deniz ve Liman İşletmeciliği Programı (I. ve II. Öğretim), Giyim Üretim Teknolojisi Programı (I. Öğretim), Grafik Tasarımı Programı (I. ve II. Öğretim), Moda Yönetimi Programı (I. Öğretim), Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Programı (I. Öğretim), Otobüs Kaptanlığı Programı (I. Öğretim), Radyo ve Televizyon Programcılığı Programı (I. ve II. Öğretim), Tekstil Teknolojisi (I. Öğretim), Turizm ve Otel İşletmeciliği Programı (I. ve II. Öğretim) olmak üzere 11 programda eğitim-öğretim yapılmaktadır.

Yüksekokulumuz, EKİM 2016 itibarı ile toplam 1468 kayıtlı öğrencisi ile eğitim öğretim faaliyetlerine devam etmektedir.SINOP UNIVERSITY

Gerze Vocational High School